Blogy na Travellerspoint

Opět do přírody

sunny 34 °C
Zobrazit Sardinia 2020 na mapě uživatele MracaTheOne.

Po dvou dnech strávených v Cagliary je na čase se vrátit do méně obydlených prostor. Města jsou sice pěkná, ale je tam moc lidí. Taková sobotní noc v Cagliary je zážitek. Ulice jsou nacpané tak, že se nedá projít. Namačkáno víc, jak v devadesátkách v českých dance clubech.

Při pondělním ránu tedy opouštíme město, než mu ale dáme definitivně valé, tak ještě navštívíme hrad San Michele, který se vypíná nad Cagliary.
large_DJI_0004.jpg

Pak ještě do přírodního parku Molentargius, kde opět pozorujeme plameňáky, ledňáčky, volavky, kolpíky a pelikány.
large_MRA_3519.jpglarge_MRA_3540.jpglarge_MRA_3503.jpg

Dále míříme k impozantním vodopádům Cascate di Lequarci, bohužel ne však v září, kdy není dostatek vody a místo dunící vody nacházíme lehce kapající potůček. Přesto ale stoupáme téměř neprostupným lesem v očekávání, bohužel však nic víc nenacházíme a jediná kapalina co tryská je krev z mých lýtek, když jsem prošel trnovým keřem.

No nic, jedeme dál, a to k městu duchů Gairo Vecchia. Město bylo opuštěno v roce 1951 po devastující povodni a od té doby chátrá. Jedná se asi o nejpůsobivější vesnici duchů na Sardinii, a to jich tu opuštěných je celkem dost.
large_DJI_0007.jpg

Další zastávka je prehistorické pohřebiště "Hrobka gigantů z Olsona" staré téměř 4000 let. A dle archeologů je nejstarší na světě.
large_MRA_3655.jpg

Pak ještě krátké večerní koupání v letovisku Santa Maria Navarrese.
large_MRA_3727.jpg

Napsal/a MracaTheOne 20:58 Uloženo ve složce Italy

Poslat na emailFacebookStumbleUpon

Obsah

Buďte první, kdo okomentuje tento příspěvek.

Abyste na tomto blogu mohl/a vkládat komentáře, musíte být přihlášen/a jako uživatel Travellerspoint.

Přihlásit se